INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GETAFE

VIDEO Marica însîngerat! » ”Tricolorul” s-a lovit la arcadă şi a trebuit să fie înlocuit înaintea pauzei

Ghinionistul Marica încearcă să stopeze sîngerarea cu un prosop

Articol de - Publicat luni, 10 februarie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 09 februarie 2014 20:12

Cît a jucat, atacantul lui Getafe n-a reuşit să-şi creeze ocazii clare, iar echipa lui a sfîrşit învinsă de Osasuna cu 2-0

Zi neagră pentru Ciprian Marica şi Getafe la Pamplona, în faţa Osasunei. Echipa sa a bifat a opta partidă la rînd fără victorie, 0-2, iar "tricolorul" a trebuit să părăsească terenul înaintea pauzei, cu o lovitură serioasă la cap (39).

Click aici pentru VIDEO!

Accidentul s-a petrecut, de fapt, în minutul 24, la un duel aerian în careul gazdelor. Fundaşul Arribas l-a lovit pe atacantul român în arcada stîngă, provocîndu-i o rană deschisă. Medicii i-au acordat primele îngrijiri pe gazon, după care l-au însoţit la margine, unde au reuşit să-i oprească şi sîngerarea.

Marica a reintrat, însă n-a mai rezistat decît un sfert de oră. Starea lui s-a deteriorat şi s-a văzut nevoit să solicite înlocuirea, făcînd semn la ieşirea de pe teren că-i e rău de la stomac. Foarte probabil, o urmare a loviturii primite la cap.