INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  KONYASPOR - KAYSERISPOR

VIDEO Meci plin de nervi între Konyaspor și Kayserispor! Săpunaru a terminat partida în poartă

Articol de GSP - Publicat duminica, 18 martie 2018 11:47

Kayserispor, echipa lui Marius Șumudică, a pierdut partida disputată pe terenul celor de la Konyaspor, scor 2-0.

Formația antrenată de Marius Șumudică a făcut cel mai slab meci al actualului sezon. Kayserispor nu a reușit să trimită niciun șut pe spațiul porții adverse. Eto'o a deschis scorul în minutul 4, după o nesincronizare în defensivă.

Partea secundă a fost una plină de nervi. Bourabia a fost eliminat de la gazde pentru două cartonașe galbene. Silviu Lung Jr. a primit și el cartonaș roșu, pentru un fault în postură de ultim apărător în minutul 92. În locul lui în poartă a intrat Cristian Săpunaru, care a fost fără reacție la lovitura liberă executată de Jahovic.

Săpunaru, avertizat în partea secundă, și Silviu Lung Jr. vor fi suspendați pentru derby-ul cu Fenerbahce de etapa viitoare.

Konyaspor - Kayserispor 2-0
A marcat: Samuel Eto'o '4, Jahovic 90+4