INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GRECIA

VIDEO Performanță incredibilă reușită de Răzvan Lucescu » E lider în Grecia și a ajuns la 11 victorii consecutive

Articol de GSP - Publicat duminica, 28 ianuarie 2018 18:22

PAOK Salonic, formația antrenată de Răzvan Lucescu, a învins în deplasarea de la Panetolikos, scor 1-0, și a trecut pe prima poziție a clasamentului din Grecia.

Prima repriză a fost una echilibrată, formația lui Răzvan Lucescu reușind să tragă o singură dată pe spațiul porții adverse.

Partea secundă a fost una total diferită. PAOK a revenit mult mai montată de la cabine, iar presiunea a dat rezultate în minutul 87, când Aleksandar Prijovic a transformat fără emoții lovitura de la 11 metri.

PAOK Salonic a ajuns la 11 victorii consecutive în toate competițiile și ocupă prima poziție, cu un punct avans față de campioana Olimpiakos.