INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BUNDESLIGA

VIDEO Probleme pentru Maxim în Germania. Înlocuitorul lui a marcat în ultima etapă din Bundesliga

Articol de GSP - Publicat sambata, 03 octombrie 2015 18:23

Alexandru Maxim a început titular pentru Stuttgart în partida terminată la egalitate pe terenul lui Hoffenheim, scor 2-2.

Mijlocașul român a fost înlocuit după 63 de minute de joc, iar în locul său a intrat Jan Kliment, care a marcat un minut mai tîrziu.

Kliment a înscris cu o lovitură de cap, după un corner executat perfect de Didavi. După 8 etape, VfB Stuttgart este ultima în Bundesliga, cu doar 4 puncte.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”