INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  PREMIER LEAGUE

VIDEO Seară de coşmar pentru Vlad Chiricheş şi Costel Pantilimon! Echipele celor doi, umilite de Chelsea şi Manchester City

Articol de GSP - Publicat miercuri, 03 decembrie 2014 00:00 / Actualizat joi, 04 decembrie 2014 00:00

Vlad Chiricheş primeşte tot mai multă încredere din partea antrenorului lui Tottenham, Mauricio Pochettino, care l-a introdus din primul minut în meciul cu Chelsea din deplasare, pierdut categoric, 0-3.VEZI VIDEO CU GOLURILE MECIULUI!

Românul a jucat fundaş dreapta, poziţie pe care a mai fost folosit şi la echipa naţională. Fundaşul nu a greşit la niciunul dintre goluri, însă a avut mari dificultăţi cu adversarul direct, Eden Hazard.

În prima repriză gazdele au marcat de două ori. Prima dată chiar prin adversarul direct al lui Chiricheş, Eden Hazard, în minutul 19, iar peste doar 3 minute, servantul de la primul gol, Drogba, a reuşit să înscrie. Golul de 3-0 a fost marcat în minutul 74 de Loic Remy.

Vlad Chiricheş a evoluat tot meciul şi a încasat un cartonaş galben în minutul 48.

Pantilimon, titular în umilinţa cu City, scor 1-4

Costel Pantilimon a fost din nou titular la Sunderland în meciul pierdut cu Manchester City, 1-4. Portarul român n-a făcut o partidă deloc strălucită, fiind învins uşor de Stevan Jovetici şi Sergio Aguero.

Primul i-a strecurat mingea printre picioare lui "Panti", iar al doilea a marcat golul 4 cu multă uşurinţă, la colţul scurt.

Aguero înscrisese şi primul gol al cetăţenilor, iar celălalt gol al oaspeţilor a fost marcat de Zabaleta. Sunderland a deschis scorul prin Wickham. VEZI AICI VIDEO!

Nelu Varga a dezvăluit cine e noul președinte de la CFR Cluj: „Abia îl așteptăm în club”
S-a disputat ULTIMA partidă pe Stadionul Dinamo, iar fuziunea dintre FC și CS este extrem de aproape » Ionuț Popa a făcut marele anunț
Adrian Mititelu, despre plecările vedetelor FCU» S-a înțeles cu CFR Cluj pentru transferurile lui Bauza și Baeten: „Am ajuns la o înțelegere!”

„Te ridică sau te bagă în pământ” » Horațiu Moldovan a povestit cum a cucerit-o pe Aza Gabriela: „Prima noastră întâlnire a fost la asigurări”

Iubita unui jucător cu 400 de meciuri în Seria A i-a mărturisit Dilettei Leotta: „De asta dormim în camere separate”