INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BULGARIA

VIDEO » Sergiu Buş a fost din nou decisiv pentru ŢSKA Sofia » Atacantul a marcat două goluri

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 noiembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 09 noiembrie 2014 15:38

Sergiu Buş a marcat două goluri şi a fost decisiv pentru ŢSKA Sofia în victoria în faţa celor de la Haskovo, scor 4-2.

Românul a înscris în minutul 21, la scorul de 1-0 pentru ŢSKA Sofia, cu un şut de la 6 metri, după ce a profitat de o gafă a portarului advers.

Buş şi-a continuat prestaţia bună şi în repriza a doua. Atacantul a înscris al patrulea gol al echipei sale în minutul 57.

După 15 etape din prima liga din Bulgaria, ŢSKA Sofia se află pe primul loc, la opt puncte în faţa celor de la Ludogoreţ, iar Sergiu Buş este golgheter, cu 10 reuşite.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”