INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  GERMANIA

VIDEO Stuttgart a pierdut în ultimul minut cu Bayern, scor 1-2! Alexandru Maxim a fost doar rezervă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 29 ianuarie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 29 ianuarie 2014 23:02

VfB Stuttgart a pierdut în ultimul minut în faţa lui Bayern Munchen, scor 1-2, deşi la pauză scorul era 1-0.

VIDEO GOLURILE PARTIDEI!

Cu Maxim doar rezervă, şvabii au fost învinşi pe teren propriu, scor 1-2, într-un meci restant din etapa a 17-a, echipa lui Guardiola fiind atunci angrenată în Campionatul Mondial al Cluburilor.

Ibisevici a deschis scorul în minutul 29, iar pentru Bayern a egalat Pizarro cu un sfert de oră înainte de final. În minutul 93, Thiago Alcantara, pasator la golul lui Pizarro, s-a transformat în marcator şi a adus victoria echipei lui Guardiola.

În urma acestui rezultat Bayern acumulează 50 de puncte (16 victorii şi 2 egaluri) şi se distanează la 13 puncte de Leverkusen, care e pe 2.

Stuttgart are mari emoţii în ceea ce priveşte retrogradarea, fiind pe 12, la doar 5 puncte de Nurnberg, echipă aflată pe poziţia a 17-a.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”