INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  BELGIA

VIDEO Supergol pentru Stanciu împotriva unei formații care n-a pierdut pe teren propriu! Mijlocașul a fost eliminat în minutul 57

Articol de GSP - Publicat duminica, 04 decembrie 2016 17:56

Anderlecht s-a impus astăzi cu 3-1 pe terenul lui Kortrijk, echipă care n-a pierdut nici un meci pe teren propriu.

KORTRIJK - ANDERLECHT 1-3 (Saadi'74 / Stanciu '29, Teodorczyk '56, Obradovici '83)
* Stanciu a fost eliminat în minutul 57 pentru cumul de cartonașe galbene

Nicolae Stanciu a început din nou meciul ca titular pentru formația sa. Jocul a avut un start neașteptat pentru Anderlecht.

Kortrijk a primit penalty în minutul 17, însă Kage l-a ratat. În minutul 29 a ieșit la rampă fostul mijlocaș al Stelei. Nicolae Stanciu a tras frumos de la 16 metri și a înscris. VEZI VIDEO

Mijlocașul român a fost însă eliminat în minutul 57, după ce a primit al doilea galben. Alex Chipciu a început meciul pe bancă și a intrat în locul lui Bruno, în minutul 62.

Anderlecht este pe locul al treilea în Belgia la trei puncte de liderul Waregem și la două în spatele lui Brugge.

4 goluri și 4 pase decisive are Nicolae Stanciu la Anderlecht în toate competițiile

De pe patul de spital, Cornel Dinu a vorbit cu GSP despre situația critică a lui Dinamo: „Doar asta mai pot să fac”