INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  TURCIA

VIDEO Tănase și Găman, mai buni ca De Jong și Podolski » Karabukspor, victorie spectaculoasă cu Galatasaray

Articol de GSP - Publicat sambata, 21 ianuarie 2017 19:50

Karabukspor a revenit de la 0-1 și s-a impus cu scorul de 2-1 în meciul cu Galatasaray, din etapa a 18-a din Turcia.

Gazdele au avut trei români în echipa de start: Latovlevici, Găman și Tănase au jucat toate minutele pentru Karabukspor. Galata a deschis scorul după un sfert de oră de joc, prin Oztekin.

VIDEO cu fazele meciului

Seleznev a egalat pentru Karabukspor din penalty, în minutul 31, iar Deliktas a adus victoria pentru gazde în minutul 82.

Karabukspor este pe poziția a noua în Turcia, cu 24 de puncte, în timp ce Galatasaray se află pe locul trei, cu 36 de puncte. Lider în Super Ligă este Basaksehir, urmată de Beșikaș.

Echipele de start:

Karabukspor: Sahin - Zengin, Nounkeu, Basdas, Latovlevici - Găman - Depe, Gulselam, Tănase, Lazarevici - Seleznev

Galatasaray: Muslera - Sarioglu, Calik, Balta, Carole - Inan, De Jong - Oztekin, Josue, Bruma - Podolski

La Karabukspor ar putea ajunge și unul dintre fotbaliștii campioanei Astra! Citește AICI detaliile