INTERNATIONAL  »  STRANIERI  »  SERIE A

VIDEO Tătărușanu, zi de coșmar în poarta Fiorentine! Echipa sa a avut probleme înaintea meciului cu Sampdoria

Articol de GSP - Publicat duminica, 09 aprilie 2017 13:27

Ciprian Tătărușanu a fost integralist în meciul terminat la egalitate între Sampdoria și Fiorentina, scor 2-2, însă a avut o prestație slabă. Ianis Hagi a fost doar rezervă.

După o serie de 4 meciuri fără gol primit, portarul român a fost învins astăzi după numai 5 minute de la startul jocului de un șut fabulos al lui Fernandes.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

După o oră de joc, Fernandez a egalat, însă Alvarez l-a bătut din nou pe Tătărușanu cu un șut la colțul scurt în minutul 71. "Violeții" au fost salvați de Babacar, după o execuție de senzație în minutul 89.

meciul amânat cu 20 de minute

Programat inițial pentru ora 13:30, startul meciului dintre Sampdoria și Fiorentina a fost amânat cu 20 de minute. Jocul a început la 13:50 din cauza faptului că Fiorentina a ajuns mai târziu la stadion, traficul fiind perturbat din cauza unui semimaraton organizat în oraș.

Oficialii Ligii italiene de fotbal au fost informați despre aceste mici probleme și au acceptat fără probleme ca startul meciului să fie amânat.

FINAL SAMPDORIA - FIORENTINA 2-2