SPORTURI  »  BASCHET  »  CUPA ROMÂNIEI

CSM U Oradea - CSM Satu Mare: 48-75, în sferturile de finală

Articol de GSP - Publicat marti, 02 martie 2010 00:00

Echipa feminină CSM Satu Mare a învins, marţi, în deplasare, formaţia CSM U Oradea, scor 75-48 (32-15), într-un meci jucat în devans la prima manşă a sferturilor de finală ale Cupei României.

Cele mai bune marcatoare ale învingătoarelor au fost Ciocan - 16 puncte şi Pavel - 15, în timp ce de la gazde s-a remarcat Brown - 15 puncte.

Miercuri se vor juca celelalte trei partide, contînd pentru turul sferturilor de finalaă ale Cupei României, după următorul program: "U" Cluj - LMK Sfîntu Gheorghe, Olimpia Bucureşti - CSU Alba Iulia şi ICIM U Goldiş Arad - MCM Tîrgovişte.

Manşa retur este programată săptămîna viitoare.

Cîştigătoarele se vor califica în Turneul Final Four, care se va desfăşura în 26 şi 27 martie. Locaţia urmează a fi decisă la tragerea la sorţi a meciurilor din semifinale, din 12 martie.

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”