SPORTURI  »  BASCHET  »  BASCHET

VIDEO Next, please! » SUA s-a calificat în sferturi după ce a trecut de Mexic, 86-63

Articol de GSP - Publicat duminica, 07 septembrie 2014 00:00 / Actualizat duminica, 07 septembrie 2014 13:46

Americanii au trecut din nou fără probleme de un alt adversar, învingînd Mexic cu scorul de 86-63 în optimile de finală ale FIBA Basketball World Cup.

După primul sfert, americanii aveau deja un avantaj de 10 puncte, 23-13, iar la pauză, la finalul sfertului al doilea, s-au distanţat şi mai tare, scorul fiind 42-27 pentru Team USA.

MVP-ul partidei din optimi a fost point guard-ul lui Golden State Warriors, Stephen Curry, care a reuşit 20 de puncte şi 4 assisturi. Kenneth Faried a fost cel mai bun recuperator, totalizînd 8 rebounduri.

Pentru SUA urmează meciul din sferturi cu Slovenia, care se va juca marţi, în Barcelona.

VEZI VIDEO:

Ce s-a întâmplat pe gazon imediat după Csikszereda - Dinamo » Momente uluitoare la Miercurea Ciuc: „Plecați cu toții, lăsați-ne!”
Avocatul care a salvat FRF de la faliment în procesul cu Mititelu, implicat în scandalul momentului! Acuzat de trafic de influență și spălare de bani
Vrea să scape imediat de la FCSB » Jucătorul transferat pentru 400.000 de euro nu mai suportă și se pune la masa negocierilor cu Gigi Becali

La fel ca Ionel Ganea! Un nou fotbalist de legendă a reacționat dur după ce nu a fost invitat la meciul de adio: „Eu am construit această Generație de Aur! ”

O imagine postată de Jose Mourinho din vestiarul Arenei Naționale a devenit virală în Italia: „Unicul pe care îl iubesc”