SPORTURI  »  GIMNASTICA  »  MEMORIALUL ARTHUR GANDER

Flavius Koczi a cîştigat Memorialul Arthur Gander. Sandra Izbaşa a fost a doua

Articol de GSP - Publicat joi, 28 octombrie 2010 00:00

Flavius Koczi a cîştigat Memorialul Arthur Gander, din Elveţia, încheind competiţia cu un total de 59.55 de puncte, în timp ce Sandra Izbaşa s-a clasat pe locul doi (42.10 puncte), la feminin.

La doar cîteva zile după revenirea de la Campionatul Mondial de la Rotterdam, Flavius Koczi şi Sandra Izbaşa au luat startul la Turneul Memorial Arthur Gander, care s-a desfăşurat miercuri, la Chiasso (Elveţia). În competiţia masculină, Koczi a reuşit să încheie pe primul loc, la individual-compus, cu un total de 59.55 puncte, urmat pe podium de olandezul Jeffrey Wammes (59.40) şi de rusul Maxim Devyatovsky (58.80).

La feminin, Sandra Izbaşa a fost a doua, cu un total de 42.10 puncte, după reprezentanta gazdelor, Ariella Keslin (42.50), dar înaintea gimnastei italiene Vanessa Ferrari (41.95).

Majoritatea gimnaştilor prezenţi la Chiasso vor pleca spre Zurich, unde duminică va avea loc Swiss Cup, o competiţie mixtă pe perechi, în care punctajul individual al fiecărui gimnast va forma totalul echipei. România va fi reprezentată de Sandra Izbaşa şi Flavius Koczi.

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”