SPORTURI  »  HANDBAL  »  OBIECTIV

Mezina campionatelor naționale de minihandbal: ”Vreau să fiu la fel ca Neagu!”

Articol de - Publicat marti, 16 iunie 2015 18:32

Teodora Damian are 9 ani și a fost cea mai tînără handbalistă care a participat la turneul final de minihandbal, care s-a desfășurat week-endul trecut la Mediaș.

A și primit trofeul pentru mezina competiției. Joacă handbal la Arsenal Tăureni, o echipă din județul Mureș, și a ajuns pe semicerc din dragoste pentru Cristina Neagu.

Cea mai bună jucătoare din lume în 2010 îi e model și vrea să-i calce pe urme. Teodora a avut o mare surpriză la Mediaș, din partea reprezentanților FRH. Pe lîngă titlul de cea mai mică jucătoare prezentă la turneu, Teodora Damian a fost pusă să facă și premierea finalistelor.

Micuța le-a pus medaliile la gît fetelor de la CSȘ 2 București, care au cîștigat turneul, după o finală în care s-au impus în fața celor de la CSM București. "Sper ca în cariera mea să am și eu parte de asemenea medalii și să ajung să joc pentru echipa națională", e țelul Teodorei.

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia