SPORTURI  »  HANDBAL  »  LIGA NAŢIONALĂ

Ştiinţa Bacău-UCM Reşiţa 26-26 în ultima partidă a etapei a 14-a

Articol de - Publicat duminica, 31 ianuarie 2010 00:00

Prima etapă a returului Ligii Naţionale masculine a avut două partide cap de afiş: HC Odorhei - HCM Constanţa şi Ştiinţa Bacău - UCM Reşiţa.

Războiul de la distanţă dintre contracandidatele la titlu, HCM Constanţa şi UCM Reşiţa, a fost cîştigat de campioni. Constanţa s-a impus la Odorhei, 31-27, în timp ce Reşiţa nu a scos decît un egal în deplasarea de la Bacău: 26-26.

La Bacău, gazdele au condus cu 26-24 în minutul 52, echipa lui Aihan Omer a egalat în minutul 56, iar în ultimele patru minute nici una dintre formaţii nu a mai reuşit să marcheze!

REZULTATELE ETAPEI A 14-A

CSM Satu Mare-Rom Cri Braşov 23-22 (12-10)

Dinamo Bucureşti-Steaua Bucureşti 29-37 (12-15)

HC Odorhei-HCM Constanţa 27-31 (14-16)

Bucovina Suceava-Lignitul Tg. Jiu 28-22 (14-10)

Transilvania Cluj-Minaur Baia Mare 25-20 (12-7)

Ştiinţa Bacău-UCM Reşiţa 26-26 (15-15)

Poli Timişoara a stat.

CLASAMENT

1. HCM Constanţa 24p    2. UCM Reşiţa 22p             3. Ştiinţa Bacău 18p         4. Steaua Bucureşti 17p

5. Lignitul Tg. Jiu 17p      6. Bucovina Suceava 14p  7. Minaur Baia Mare 11p   8. Transilvania Cluj 11p

9. HC Odorhei 10p         10. CSM Satu Mare 9p       11. Poli Timişoara 9p        12. Dinamo Bucureşti 5p

13. Rom Cri Braşov 1p.

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă