Comentarii (22)
alb_rosu_in_vn
alb_rosu_in_vn  •  22 Noiembrie 2018, 10:42

Victorie obtinuta cu dificultate si cu emotii. S-a pierdut o sansa imensa la Elverum, dintr-o prostie. Am fi fost calificati acum. Victoria in Elvetia in ultimul meci este improbabila, chiar daca elvetienii nu mai au nimic de castigat. Vor lupta pentru publicul lor si pentru orgoliu. Va fi foarte greu acolo, mai ales ca arbitrajul va fi tentat sa traga oarecum cu gazdele.. Bine ca revine Bannour, dar chiar si asa, nu poti astepta totul de la un singur om. Dinamo mi se pare in scadere fata de anul trecut. Sper ca baietii sa traga sa repare ce-au stricat in deplasarea de la Elverum pe final.

rocky2
rocky2  •  22 Noiembrie 2018, 00:43
Postat de sabaton pe 21 Noiembrie 2018, 21:33

Cu exceptia celor 2 prosti de pe gsp cu 100 de clone ...

:)))))))))))))

908431252639885
Lucian Preda  •  21 Noiembrie 2018, 23:07

Care meci "de ieri", maestre? Ai terminat cu prostiile de pe vremea Oltchimului și acum ai inceput cu Dinamo?

unico_biancorossi  •  21 Noiembrie 2018, 21:45

rectific, in optimi, nu in sferturi, daca Dinamo bate in elvetia pe Wacker Thun, va ocupa locul 2 si va juca baraj cu locul 1 din Gr C Velux, f probabil cu Tatran Presov. In C, se bat Tatran, favorita la locul 1, Silkeborg si Sporting CP Lisboa.)) pt ca au pierdut prosteste marea sansa a locului 1 in gr D, chiar meciul trecut pierdut aiurea la Elverum, Dinamo trebuie sa traga serios pentru victorie in Elvetia si locul 2. Presov e f puternica in acea grupa. Si Silkeborg e tare, dar mai tari sunt esticii. sigur, sa treaca mai intai de elvetieni, chiar daca sunt ciuca batailor in grupa D, nu se stie. bine ca revine Bannour, altfel... s-a vazut azi, bambilici, brambureli, multe erori, nesiguranta, cum a remarcat si Conasu. Hai Dinamo, EVER !”

lapusneanul
lapusneanul  •  21 Noiembrie 2018, 21:40

ba mareane, sa intelegem ca IERI a fost astazi si maine deja a trecut ? :)

unico_biancorossi  •  21 Noiembrie 2018, 21:35
Postat de conasu_boeru pe 21 Noiembrie 2018, 21:23

Jocul pe atac nu are...”culoare”, nu sunt combinații, pasele sunt lente, previzibile iar în apărare se iese greu la întâmpinare, e o rigiditate...de asta sunt și multe eliminări , se vede lipsa lui Bannour care marca 6-7 pe meci ! Sper că odată cu revenirea lui jocul va fi altfel deoarece în grupele CL, va fi altă mancare de pește!

amine bannour era primul dintre golgeterii ligii Velux inainte de acest match, unde nu a evoluat, fiind accidentat usor. din pacate. cele 46 de goluri ale lui bannour spun totul. fara el linia de 9 nu exista, iar fara formidabila linie de 9, Dinamo e oarecare. in loc de o victorie la vreo 7 goluri, abia au invins o echipa ambitioasa dar putin valoroasa. pe de alta parte, daca Dinamo inviinge pe Thun, este cu siguranta pe locul 2, deci va evolua in barajul pentru unul din locurile din sferturile HCL Velux. deci joaca baraj pentru sferturi, nu mai sunt grupe. grupele A, B sunt cele de elita, grupele C, D (unde evolueaza Dinamo), sunt cele din care participa doar 2 echipe in sferturi, in urma unui baraj tur-retur (1C-2D si 2C-1D). la cum se prezinta treburile in gr C, daca batem la Thun vom fi locul 2, si acolo Tatran Presov este favorita la locul 1, avand in vedere ca joaca ultimele 2 p cu cele mai slabe din C. Pt locul 1 in grupa, Dinamo are nevoie de un miracol (Leon bate Orlen in deplasare, dar pierde cu Elverum, acasa.:)). Dinamo, Wisla si Elverum ar avea 14 p, dar Dinamo sta mai bine la directe, cu toate cele 3, inclusiv cu Abanca. In fine.