SPORTURI  »  JOCURILE OLIMPICE 2016  »  GIMNASTICĂ

Andrei Muntean, ultimul gimnast român care a evoluat la Rio » Pe cât a terminat românul finala la paralele

Articol de GSP - Publicat marti, 16 august 2016 19:54

Andrei Muntean a evoluat în finala masculină de la paralele, la Jocurile Olimpice de la Rio, unde a încheiat concursul pe poziția a șasea.

Muntean a obținut o notă mai bună decât în calificări. Pentru evoluția din finală, românul a fost punctat cu 15.600 și a încheiat competiția pe locul 6, din opt finaliști.

Este prima participare la Jocurile Olimpice pentru gimnastul în vârstă de 23 de ani, care s-a calificat în finală cu un punctaj de 15.466.

Cristian Tudor Popescu dezvăluie regula radicală pe care ar impune-o imediat în tenis: „E singura șansă pentru spectacol, să scăpăm de «bum-bum», «buf-buf»”

CSA Steaua ATACĂ după ultima decizie privind palmaresul: „FCSB a jucat ilegal în Liga 1. Cerem public LPF și FRF să explice!”