SPORTURI  »  NATATIE  »  CAMPIONATUL EUROPEAN DE POLO

Ciuca bătăilor la Europenele de Polo » România - Muntenegru 8-11. Partida v-a fost oferită de Radio GSP

Articol de GSP - Publicat joi, 19 ianuarie 2012 00:00 / Actualizat vineri, 20 ianuarie 2012 11:15

România a pierdut şi cel de-al treilea meci de la Campionatul European de Polo de la Eindhoven. După înfrîngerile în
faţa Croaţiei (7-10) şi Spaniei (10-12), naţioanala a dat piept cu Muntenegru, care nu ne-a dat nici o şansă şi ne-a
bătut cu 11-8. Astfel,  ne-am diminuat şansele la îndeplinirea obiectivului, adică o clasare în primele nouă locuri, fapt ce le-ar permite să participe la turneul preolimpic, din Canada, din luna aprilie.

Singura sursă media care transmite meciurile naţionalei României la CE POLO 2012 este RADIO GSP.

GSP.RO te-a ţinut la curent cu desfăşurarea partidei.

REPRIZA 1
- Muntenegru a marcat repede două goluri în debutul meciului!
- Cu cinci minute înainte de finalul primei reprize, România primeşte şi golul 3 şi este condusă la zero.
- GOL ROMÂNIA! Cosmin Radu reuşeşte primul gol al României.
- Muntenegrenii se distanţează din nou la 3 goluri.
- Start dezastruos pentru naţionala României! Adversarii ne conduc cu 5-1 după doar 7 minute!
- România reduce diferenţa cu cîteva secunde înainte de finalul primei reprize: 2-5!

REPRIZA 1

REPRIZA 2
- România debutează cu gol în repriza a doua: 3-5!
- 3-6! Muntenegru se distanţează iar cu 6 minute şi 30 de secunde rămase din partea a doua.
- Muntenegru înscrie şi golul 7 şi ne conduc la patru goluri diferenţă.
- Adversarii noştri cer time-out cu 3 minute înainte de finalul reprizei.
- Muntenegru înscrie din nou, dar antrenorul nostru ceruse time-out îinainte şi golul este anulat.
- GOL ROMÂNIA! Înscrie acelaşi Cosmin Radu. 4-7.
- Muntenegru înscrie şi conduce cu 8-4.

REPRIZA 3
- GOL ROMÂNIA!
Reducem din handicap: 5-8!
- Muntenegru înscrie şi conduce din nou cu patru goluri: 5-9!

REPRIZA 4
- Muntenegrenii sînt primii care înscriu în repriza a patra: 5-10!
- Andrei Iosep marchează pentru România: 6-10!
- GOL ROMÂNIA! 7-10 cu două minute înainte de finalul partidei, A marcat Ghiban
- Înscriu şi adversarii şi conduc cu 11-7.
- România marchează prin Georgescu, cu 30 de secunde înainte de final: 8-11.

Pentru a rămîne în cărţi pentru Jocurile Olimpice de la Londra, "tricolorii" sînt obligaţi să cîştige cele două meciuri care le-au mai rămas de jucat în grupă, cu Serbia şi Germania.