SPORTURI  »  NATATIE  »  ÎNOT

Perechea Popovici-Aiacoboae, locul 12 la sărituri 10 metri platformă

Corina Popovici şi Mara Aiacoboae

Articol de GSP - Publicat luni, 18 iulie 2011 00:00 / Actualizat luni, 18 iulie 2011 14:45

Perechea formată din sportivele Corina Popovici şi Mara Aiacoboae s-a clasat, luni, pe locul 12, în finala probei de sărituri în apă 10 metri platformă, la Campionatul Mondial de la Shanghai.

În calificări, Popovici şi Aciacoboae au obţinut un punctaj total de 253.62 puncte, clasîndu-se tot pe locul 12, ultimul calificant în finală.
Sportivele tricolore şi-au îmbunătăţit evoluţia din finală, acumulînd un total de 273.48 puncte, însă poziţia din clasament a fost tot a 12-a.

Proba a fost cîştigată de chinezoaicele Hao Wang-Ruolin Chen, cu 362.58 puncte.
La individual, Corina Popovici şi Mara Aiacoboae vor lua startul, miercuri, în preliminarii, tot la 10 metri platformă.

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”