SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA MONTREAL

Cel mai nebun discurs al lui Darren Cahill la adresa Simonei Halep: "Dacă pierzi din cauza asta e vina mea"

Articol de GSP - Publicat vineri, 29 iulie 2016 20:54

Simona Halep a început foarte prost meciul din "sferturile" de la Montreal cu Svetlana Kuznețova și a pierdut primul set, scor 3-6. În setul secund românca s-a impus cu 6-1.

La finalul acestui set doi, Simona Halep și Darren Cahill (antrenorul ei) au avut o discuție. Antrenorul australian a avut un discurs demn de un campion și a încercat s-o liniștească pe Simona înaintea setului decisiv.

"Lasă serviciul că eu l-am schimbat. Dacă pierzi din cauza asta e vina mea, nu a ta. Nu te gândi la asta. Încercăm să schimbăm ceva, să ai un serviciul care să te ducă mai sus. Începem acum setul 3.

Nivelul Kuznețovei va crește în acest set, așa că trebuie să fii pregătită să nu mai faci greșeli din frustrare. Nu ne interesează neapărat meciul ăsta, ne interesează cum vom juca de acum înainte", a fost mesajul lui Darren Cahill.

În cele din urmă discursul lui Darren Cahill a funcționat din plin și Simona Halep s-a calificat în semifinale după ce a învins-o pe Kuznețova, scor 3-6, 6-1, 6-1.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”