SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA MADRID

Corespondenţă din Madrid » Simona Halep a vorbit despre victoria de azi și despre următoarea ei adversară: "Vreau revanșa"

Articol de , - Publicat marti, 03 mai 2016 16:04

Simona Halep s-a calificat în optimile turneului de la Madrid, după ce a trecut lejer de Karin Knapp, scor 6-1, 6-1.

În optimile de finală se va înfrunta cu Timea Bacsinszky, pe care a mai întâlnit-o de 3 ori. Ultimul duel a fost în sferturile de la Miami, unde Bacsinszky s-a impus, scor 4-6, 6-3, 6-2.

"A fost un meci bun pentru mine, însă ea revine după o accidentare, ştiu ce înseamnă asta, nu e uşor.

Şi primul meci a fost bun, am avut un singur moment, în setul al doilea, când am pierdut trei game-uri la rând, însă am întors.

Încep să mă simt din ce în ce mai relaxată pe zgură, lucrez tare la antrenamente. Era important să mă liniştesc, mai ales emoţional, după ce s-a întâmplat la Stuttgart, am avut un moment de blocaj acolo.

Îmi doresc revanşa cu Bacsinszky, după ce am pierdut în faţa ei la Miami", a zis Simona Halep pentru GSP.Ro.

BOOM economic într-un oraș din România » Investiție de 650 de milioane de euro: fabrica de anvelope se mută din Rusia