SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL DE LA CINCINNATI

Cuvinte mari ale Kristinei Mladenovici după înfrîngerea în fața Simonei Halep: "Să nu uităm asta"

Articol de GSP - Publicat joi, 20 august 2015 11:08

Kristina Mladenovici, locul 40 WTA, a vorbit după înfrîngerea în fața Simonei Halep în turul doi la Cincinnati, scor 7-5, 5-7, 6-4.

Jucătoarea din Franța nu este deloc dezamăgită după acest meci, spunînd că a dat tot ce putea ca să cîștige.

"Am dat totul. Nu sînt dezamăgită după un astfel de meci. Am fost învinsă greu de o jucătoare de top într-un turneu mare, să nu uităm asta. Ea nu a ratat în momentele cheie ale întîlnirii. Din cauza umidității, în setul al treilea am început să am dureri în tot corpul.

În primul set am simțit o mică durere la tendonul lui Ahile și am jucat cu această problemă tot meciul. A fost o partidă lungă și adversara mea este mai obișnuită ca mine cu astfel de meciuri.

Există și lucruri pozitive, deoarece din trei meciuri cu Halep am cîștigat două, iar acum ea a trebuit să muncească foarte mult pentru a mă învinge. A fost o partidă grea și extrem de solicitantă. Acest meci reprezintă un bun reper pentru mine înainte de US Open", a spus Mladenovici pentru L'Equipe.

Lovitură! Constantin Budescu revine în Superligă! A bătut palma cu noua echipă, unde merge și Dragoș Grigore!

„Scaunul dentistului din Hong Kong!” » Momentul NEBUN cu Paul Gascoigne la Euro 1996: „Păcat că era glucoză în sticlă, nu gin ...”

Leonard Doroftei despre averea strânsă: „M-au vândut în Canada. Aveam de toate, dar nu aveam nimic”