SPORTURI  »  TENIS  »  STUTTGART

Halep debutează la turneul de la Stuttgart! Cu cine sa va duela românca și când are loc meciul

Articol de GSP - Publicat marti, 25 aprilie 2017 14:46

Simona Halep va participa în această săptămână la turneul de la Stuttgart, acolo unde va juca direct în turul doi.

Halep, locul 5, și-a aflat prima adversară la turneul din Germania. Românca se va duela cu Barbora Strycova, locul 17 WTA. Cehoaica a trecut în primul tur de americanca Jennifer Brady, locul 76 WTA, scor 6-2, 6-2, după un meci care a durat o oră și 15 minute.

Până acum, cele două s-au duelat de trei ori, iar Halep a câștigat de două ori.

Meciul dintre cele două va avea loc mâine, nu mai devreme ora 16:00. Tot mâine va juca și Maria Șarapova, care revine în circuit după o pauză de un an și jumătate.

Turneul de la Stuttgart este dotat cu premii în valoare totală de 760.000 de dolari și are loc în perioada 24-30 aprilie.