SPORTURI  »  TENIS  »  WTA MADRID

Halep și Begu avansează și la dublu » Cu cine se vor duela în sferturi

Articol de GSP - Publicat marti, 09 mai 2017 23:41

Simona Halep și Irina Begu s-au calificat în sferturile probei de dublu de la Madrid, după victoria în două seturi obținută în fața perechii Nao Hibino/Alicja Rosolska.

Româncele s-au impus în minimum de seturi, scor 6-2, 7-5, la capătul unei partide care a durat o oră și patru minute.

Halep și Begu au jucat aproape perfect, pierzându-și doar de ori serviciul de-a lungul partidei.

În sferturi, româncele vor da peste cuplul format din Sania Mirza și Yaroslava Shvedova, favoritele patru ale competiției din capitala Spaniei. Cele două le-au învins în optimi pe Cristina McHale și Monica Niculescu, scor 6-1, 7-5.

Partida va avea loc joi, după ora 12:00.

„Urmează producții de un mare impact, participă și el ...” » Soția unui fost star de la PSG, decizie controversată: „Planul e un milion de dolari în 6 luni”

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”