SPORTURI  »  TENIS  »  WIMBLEDON

Moment ciudat la Wimbledon cauzat de o accidentare a Simonei Halep » Ce s-a întîmplat cu doctorul care trebuia să o îngrijească

Articol de GSP - Publicat marti, 30 iunie 2015 19:07

Simona Halep, locul 3 WTA, a cerut intervenția medicului pentru o accidentare la picior, în timpul primului meci de la Wimbledon, împotriva slovacei Jana Cepelova, locul 106 WTA.

Românca a acuzat probleme la unghia unui deget de la piciorul stîng.

Meciul a fost întrerupt mai bine de zece minute, pentru că medicul a ajuns cu întîrziere pe terenul numărul 1 de la All England Tennis Club, pe care se dispută partida.

Simona s-a mai plîns și de dureri la încheietura mîinii drepte. Chiar și așa, Halep s-a impus în primul set, scor 7-5.