SPORTURI  »  TENIS  »  WTA TASHKENT

Monica Niculescu, în sferturi la Tashkent! Alexandra Dulgheru, posibila viitoare adversară!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 22 septembrie 2010 00:00

Monica Niculescu, cap de serie numărul cinci, s-a calificat, în sferturile de finală ale turneului de la Tashkent (Uzbekistan), turneu dotat cu premii în valoare de 220.000 de dolari.

Românca a învins-o, în turul doi, cu scorul de 0-6, 6-0, 6-1, pe Ekaterina Ivanova (Rusia) şi va juca, în faza următoare, cu învingătoarea partidei dintre Alexandra Dulgheru, principala favorită a competiţiei, şi Ekaterina Bychkova (Rusia).

Pentru calificarea în sferturi la Tashkent, Monica Niculescu va primi 70 de puncte WTA şi un cec în valoare de 5.340 de dolari.

Tot astăzi, Alexandra Dulgheru va juca meciul împotriva rusoaicei Ekaterina Bychkova.

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”