SPORTURI  »  TENIS  »  INDIAN WELLS

Reacția Serenei Williams când a aflat că va juca împotriva Simonei Halep » Cum o caracterizează pe româncă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 16 martie 2016 08:59

Simona Halep și Serena Williams se vor duela în sferturile turneului de la Indian Wells. Partida se va desfășura joi dimineață, pe terenul central, și nu va începe înainte de ora 04:00, ora României, și va fi liveTEXT pe GSP.RO și în direct pe DolceSport.

După meciul din optimi, contra Katerinei Bondarenko, scor 6-2, 6-2, Serena Willams a vorbit despre duelul cu Simona Halep, cea care era deja calificată după victorie în fața Barborei Strycova, 6-3, 1-0.

"Îmi place jocul ei. Știu că este agresivă și este o luptătoare. Cu siguranță va trebui să fiu pregătită, pentru că deja m-a învins o dată.

O să fie un meci bun pentru ambele jucătoare și vom vedea unde este jocul nostru în această perioadă" Serena Williams despre duelul cu Simona Halep.

6-1este raportul meciurilor Serena - Halep, în favoarea americancei

Ultima întâlnire dintre cele două a avut loc în 2015, la turneul de la Cincinnati, când Williams s-a impus în două seturi, scor 6-3, 7-6. Singura victorie a Simonei Halep a avut loc în 2014, în grupele Turneului Campioanelor. Atunci, românca s-a impus în două seturi, scor 6-0, 6-2.