SPORTURI  »  TENIS  »  WIMBLEDON

Simona Halep e jucătoarea recordurilor » Performanţă senzaţională egalată doar de Eugenie Bouchard!

Articol de GSP - Publicat miercuri, 02 iulie 2014 00:00 / Actualizat miercuri, 02 iulie 2014 11:30

Simona Halep joacă azi în sferturile de finală de la Wimbledon împotriva nemţoaicei Sabine Lisicki. Tot azi, în celălalt sfert de finală se întîlnesc Eugenie Bouchard şi Angelique Kerber, urmînd ca mîine să se dispute şi ultimele meciuri din această fază.

Simona Halep este, alături de Eugenie Bouchard, deţinătoarea unui alt record.

Cele două sînt în sferturile de finală de la Wimbledon şi sînt singurele jucătoare care au reuşit să atingă această fază la toate turneele de Mare Şlem în 2014.

Canadianca de 20 de ani a ajuns pînă în semifinale la Australian Open şi Roland Garros, în timp ce românca, 22 de ani, a jucat "sferturi" la Australian Open şi finala la Roland Garros.

30-9 este bilanţul de victorii-înfrîngeri pe care îl are Simona Halep în 2014, în aceeaşi perioadă a anului trecut bilanţul ei era 22-12, iar în 2012 era 18-16

FCSB se întoarce oficial pe Ghencea! Mihai Stoica a făcut anunțul: „Da, sigur! Pe 6 iulie vom juca acolo”

FCSB poate pierde „un jucător excepțional” » Au început negocierile: „E diferență mare între ce solicită și ce e dispus Gigi să ofere!”