SPORTURI  »  TENIS  »  WTA MALLORCA

Sorana Cîrstea își continuă drumul spre finala de la Mallorca » S-a calificat în "sferturi" și poate avea o adversară dificilă

Articol de GSP - Publicat miercuri, 15 iunie 2016 16:25

Sorana Cîrstea, 97 WTA, s-a calificat în sferturile de finală ale turneului de la Mallorca după ce a învins-o pe Daniela Hantuchova, 163 WTA, scor 6-3, 6-4.

Românca face un turneu senzațional în Spania, unde n-a pierdut niciun set până în acest moment. A jucat 5 meciuri până acum, ea venind din calificări.

În sferturile de finală Sorana o va întâlni pe câștigătoarea din meciul Jelena Jankovici (Serbia, 25 WTA) - Elise Mertens (Belgia, 150 WTA).