SPORTURI  »  TENIS  »  MIAMI OPEN

Sorana Cîrstea și-a aflat adversara din turul secund de la Miami Open

Sorana Cîrstea // Sursă foto: Guliver/Getty Images

Articol de GSP - Publicat miercuri, 23 martie 2022 22:28 / Actualizat miercuri, 23 martie 2022 22:51

Sorana Cîrstea (31 de ani, 27 WTA), cap de serie numărul 24 la turneul de la Miami, și-a aflat miercuri seara adversara pe care o va întâlni în turul secund al competiției.

Românca era deja calificată acolo și aștepta învingătoarea din partida Shuai Zhang (42 WTA) - Clara Tauson (40 WTA).

Simona Halep revine în Top 20 WTA după Indian Wells » Cum arată clasamentul + Pe ce locuri sunt româncele
CLASAMENT WTA

Sorana Cîrstea și-a aflat prima adversară de la Miami Open

Sorana Cîrstea se va duela în prima partidă de la Miami Open cu chinezoaica Shuai Zhang, care și-a adjudecat întâlnirea în fața danezei Clara Tauson.

Zhang a câștigat primul set, scor 6-4, dar nordica a revenit în meci și a răspuns cu același rezultat în actul secund.

În setul decisiv, jucătoarea daneză a abandonat competiția la scorul 2-1 pentru adversară, la două ore și patru minute de la startul meciului.

Data și ora partidei dintre Sorana Cîrstea și Shuai Zhang urmează să fie anunțate de către organizatorii competiției.

Citește alte știri din tenis

Irina Begu revine de la 0-1 la seturi și se califică în turul II la Miami » Urmează un duel de gală cu #5 WTA

START pentru Cîrstea și Halep în turneul de la Miami! Cote Maxime, Streaming LIVE și oferte speciale pe Betano

„Ori te laşi tu ca antrenor, ori îl dai afară pe Săpunaru!” » Reacție dură la vederea incidentului dintre Lobonț și căpitanul Rapidului

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni