SPORTURI  »  TENIS  »  CHARLESTON

Stop joc! Irina Begu, eliminată în "sferturile" de la Charleston de Angelique Kerber

Articol de GSP - Publicat sambata, 11 aprilie 2015 11:02

Irina Camelia Begu, locul 36 WTA şi a 13-a favorită, a fost eliminată, în noaptea de vineri spre sîmbătă, de sportiva germană Angelique Kerber, locul 16 WTA şi cap de serie numărul 5, în sferturile de finală ale turneului de la Charleston, dotat cu premii totale de 731.000 de dolari.

Kerber s-a impus în faţa lui Begu cu scorul de 7-6 (3), 7-6 (4), în două ore şi trei minute.

Prezenţa în sferturile de finală ale turneului de la Charleston este recompensată cu 16.725 de dolari şi 100 de puncte WTA.

Gafă halucinantă a Ucrainei înainte de partida de la Euro 2024 » Cu ce a înlocuit drapelul României pe tricoul oficial
Nationala

România - Ucraina » Echipa de start gândită de Edi Iordănescu pentru primul meci de la EURO 2024

Adrian Ilie a fost condamnat la 8 luni de închisoare! » Ce se întâmplă cu „Cobra”