SPORTURI  »  TENIS  »  WTA CINCINNATI

Surpriză la Cincinnati! Maria Şarapova a fost eliminată în semifinale după ce a ratat două mingi de meci!

Articol de GSP - Publicat duminica, 17 august 2014 00:00 / Actualizat duminica, 17 august 2014 10:26

Maria Şarapova a fost învinsă azi-noapte în semifinalele turneului de la Cincinnati. Chiar dacă era mare favorită, rusoaica a pierdut în setul decisiv cu Ana Ivanovici.

Masha a pierdut primul set la fel ca în meciul cu Simona Halep, scor 2-6, dar a revenit şi a egalat după o manşă mult mai echilibrată, încheiată 7-5.

În decisiv, părea că Şarapova se va impune, mai ales că a servit pentru meci. Mai mult, Maria a avut şi două mingi de meci, dar sîrboaica Ivanovici a fost incredibilă şi s-a calificat în finală după 7-5 în setul 3.

În finală, Ana Ivanovici o va întîlni pe numărul 1 mondial Serena Williams.