SPORTURI  »  TENIS  »  ATP

Tradiția merge mai departe » Fiul legendarului tenismen Bjorn Borg e noul campion al Suediei la categoria U16

Leo Borg, 15 ani

Articol de GSP - Publicat joi, 16 august 2018 14:36

Leo Borg, fiul lui Bjorn Borg, a câştigat campionatul naţional de tenis al Suediei la categoria jucătorilor sub 16 ani.

Băiatul legendarului Bjorn Borg s-a impus după ce l-a învins în finală pe Ross Weibull, cu scorul de 6-4, 6-4.

A fost al doilea triumf consecutiv al tânărului tenismen la această competiţie. În vârstă de 15 ani, Leo îi calcă pe urmă tatălui său, care a câştigat 11 turnee de Grand Slam şi a fost numărul 1 mondial timp de 109 săptămâni.

Duminică, 5 finale pentru salvare! Dinamo și FCU Craiova sunt la mila rezultatelor » Toate CALCULELE în dreptul fiecărei echipe

„Vă spun în premieră, la Dinamo a fost o tentativă de puci în vestiar!” » Omul care l-a adus pe Kopic a dat tot din casă