SPORTURI  »  TENIS  »  BCR OPEN ROMÂNIA

Victor Hanescu părăseşte BCR Open încă din primul tur!

Articol de - Publicat marti, 22 septembrie 2009 00:00

Favorit numarul unu al turneului BCR Open Romania, Victor Hanescu a fost eliminat inca din primul tur de catre ibericul Oscar Hernandez in doar doua seturi, scor 6-7(5) 4-6.

Pentru al doilea an consecutiv, Victor Hanescu se recunoaste invins pe zgura de la Bucuresti in runda inaugurala. Daca anul trecut a fost eliminat de argentinianul Martin Vassallo Arguello, scor 6-4 5-7 4-6, la editia 2009, Victor a cedat in doar doua seturi in fata ibericului Oscar Hernandez.

Dupa un inceput bun, in care romanul a reusit un break si se indrepta spre castigarea primului set, Hernandez  a egalat la cinci si a reusit sa duca setul in tie-break, acolo unde a reusit sa se impuna la cinci.

Setul doi parea sa fie copia fidela a primului, dar rolurile erau schimbate. Hernandez a reusit un break rapid, dar Hanescu a egalat in cele din urma la patru. Replica a venit imediat, spaniolul reusind sa isi recupereze breakul si sa castige mai apoi meciul.

Singurii romani ramasi in turneu sunt tanarul Marius Copil, calificat deja in turul secund, si veteranul Andrei Pavel, care debuteaza maine in fata lui Pablo Cuevas.

Dosar-ȘOC în Spania! Starul Barcelonei a dezinfectat camera, „de cei care nu-s musulmani”, apoi a vandalizat o vilă de lux, cu 7 dormitoare: perdele transformate în „hamuri și leagăne sexuale”! Tribunalul anunță: „Sunt 500 de poze la dosar”