SPORTURI  »  TENIS  »  WTA BEIJING

Victorie pentru Sorana » Cîrstea s-a calificat lejer în turul II de la Beijing

Articol de GSP - Publicat sambata, 30 septembrie 2017 13:13

Sorana Cîrstea, locul 46 WTA, s-a calificat în turul II al turneului de la Beijing după ce a trecut de Mona Barthel, locul 49 WTA, scor 7-6(4), 6-1.

Primul set a fost foarte echilibrat, ambele jucătoare făcând câte două break-uri. Soarta setului s-a decis în tie-break, acolo unde românca a fost mai bună și a câștigat de trei ori pe serviciul adversarei.

În setul doi, Cîrstea a jucat excelent și a cedat doar un game, reușind două break-uri și obținând o victorie clară, după 1 oră și 24 de minute.

În turul doi, Sorana se va duela cu învingătoarea meciului dintre Sloane Stephens și o jucătoare venită din calificări.