SPORTURI  »  TENIS  »  US OPEN

VIDEO Pe aici nu se trece » Halep a cîștigat un punct senzațional după ce s-a apărat perfect

Articol de GSP - Publicat marti, 08 septembrie 2015 10:35

Simona Halep a trecut de Sabine Lisicki, după un meci dramatic, cîștigat în trei seturi, 6-7, 7-5, 6-2.

În setul doi, la scorul de 6-5 pentru româncă, Halep și Lisicki au oferit cel mai spectaculos punct al meciului.

Nemțoaica conducea cu 40-30 și servea pentru a trimite setul doi în tie-break. Deși a atacant întruna, Lisicki nu a putut să treacă de defensiva excelentă a Simonei. Românca a alergat dintr-un colț în altul al terenului și a cîștigat punctul după o greșeală a adversarei.

La finalul punctului, Halep a acuzat din nou probleme medicale, de data aceasta la spate. Românca a cîștigat acel game și a egalat situația la seturi.

Vezi aici VIDEO

Citește și: Cine este adversara Simonei Halep? 5 lucruri pe care trebuie să le știi despre "bestia" Victoria Azarenka. E antrenată de Fissette, a trecut de o depresie și lovește foarte puternic

Supercupa FCSB - Corvinul Hunedoara nu se mai joacă pe 6 iulie » Mihai Stoica a făcut anunțul: „E un avantaj”
Cupa Romaniei
Cristiano Ronaldo a decis! Pentru ce echipă va evolua în sezonul viitor, după dezamăgirea trăită aseară la Al Nassr

Bișnițarii își fac de cap la finala de Liga Campionilor » Reporterii Gazetei au surprins în detaliu modul lor de a acționa: metoda ingenioasă găsită prin care poliția nu poate interveni

Cu câți bani s-au ales Bettyshor și Roxana Țuțu, femeile bătute cu bestialitate de „Perversul de pe Târgu Ocna” în ring