SPORTURI  »  TENIS  »  INDIAN WELLS

VIDEO PUNCTUL MECIULUI » Monica Niculescu a pus-o la pămînt cu o execuţie uluitoare pe Serena! Şi John McEnore a rămas uimit

Monica Niculescu, foto: reuters

Articol de GSP - Publicat sambata, 14 martie 2015 00:00 / Actualizat sambata, 14 martie 2015 11:07

Serena Williams a trecut greu de Monica Niculescu, scor 7-5, 7-5, în meciul de revenire al americancei la Indian Wells.

În setul doi, la scorul de 3-2 pentru Serena şi 40-40, Monica Niculescu a reuşit un punct formidabil, un passing cum doar jucătoarele mari îl reuşesc.

În tribune, John McEnroe a rămas uimit de lovitura româncei şi a imitat slice-ul jucătoarei noastre.

Vezi la minutul 6:45 punctul superb, iar la secunda 39 se poate vedea discuţia dintre McEnroe şi Lary Ellison, proprietarul Indian Wells, despre lovitura româncei. VIDEO

Interviu ȘOCANT cu fostul internațional român care deține o școală de fotbal: „80% dintre români susțin Rusia. Știm cu toții ce este Ucraina - rahat!” » GSP l-a contactat azi: „Îmi mențin afirmațiile!”

Retragere-șoc în tenis! Nici măcar nu și-a anunțat fanii, dar a cerut să fie scoasă din programul de testare antidoping