SPORTURI  »  TENIS  »  TURNEUL CAMPIOANELOR

VIDEO şi FOTO Serena Williams şi-a ieşit din minţi la Turneul Campioanelor » Publicul a fost uluit de gestul americancei

Articol de GSP - Publicat sambata, 25 octombrie 2014 00:00 / Actualizat sambata, 25 octombrie 2014 15:53

Dominată în semifinalele Turneului Campioanelor de Caroline Wozniacki, Serena Williams a făcut o criză de nervi în timpul meciului.
La scorul de 4-2 pentru daneză în primul set, Serena a pierdut o minge şi Wozniacki a făcut 5-2. Acesta a fost momentul cînd americanca şi-a ieşit din minţi şi a lovit de 3 ori cu racheta în suprafaţa pe care se dispută meciul, fiind ulterior avertizată de arbitru.

Wozniacki a cîştigat primul set cu 6-2, iar Serena s-a impus în al doilea cu 6-3. Totul s-a decis în setul 3, 7-6 (8-6), iar Serena joacă finala cu Simona Halep.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”