FOTBAL  »  Superliga  »  DECLARAŢIE

Borcea: "Steliştii au şansa porcului de Crăciun să ne ajungă în clasament!"

Articol de GSP - Publicat marti, 11 noiembrie 2008 00:00

Preşedintele executiv al lui Dinamo îi ironizează pe roş-albaştri şi spune despre aceştia că nu mai au nici o şansă să recupereze diferenţa de puncte.

"M-aţi auzit pe mine să spun că sîntem deja campioni? Am spus-o de la început: ne dorim să terminăm pe locul 1. După ce ne intră în teren şi accidentaţii vom fi foarte greu de oprit. Nu cred că am făcut mişto de vreo echipă, i-am tratat pe toţi cu respect.

Îmi doresc să-şi revină Rapidul, competiţia e mai palpitantă dacă îi avem şi pe ei în luptă, vreau ca şi Steaua să-şi revină şi să facă 9 puncte din 9, dar pe noi nu ne mai ajung niciodată, pot lupta doar pentru locul 2. Se apropie Crăciunul - au şansa porcului de Crăciun să ne ajungă", a spus la Fanatik Show Cristi Borcea.

Preşedintele executiv al lui Dinamo îi ironizează pe roş-albaştri şi spune despre aceştia că nu mai au nici o şansă să recupereze diferenţa de puncte.

"M-aţi auzit pe mine să spun că sîntem deja campioni? Am spus-o de la început: ne dorim să terminăm pe locul 1. După ce ne intră în teren şi accidentaţii vom fi foarte greu de oprit. Nu cred că am făcut mişto de vreo echipă, i-am tratat pe toţi cu respect.

Îmi doresc să-şi revină Rapidul, competiţia e mai palpitantă dacă îi avem şi pe ei în luptă, vreau ca şi Steaua să-şi revină şi să facă 9 puncte din 9, dar pe noi nu ne mai ajung niciodată, pot lupta doar pentru locul 2. Se apropie Crăciunul - au şansa porcului de Crăciun să ne ajungă", a spus la Fanatik Show Cristi Borcea.

Citește și:
La 30 de kilometri de impunătorul AT&T Stadium, reporterii GSP au găsit „X-urile” care marchează momentul de cotitură al SUA
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
La 30 de kilometri de impunătorul AT&T Stadium, reporterii GSP au găsit „X-urile” care marchează momentul de cotitură al SUA
Mesajul lăsat de iranieni în vestiarul din Los Angeles
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Mesajul lăsat de iranieni în vestiarul din Los Angeles
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (28)
 •  11 Noiembrie 2008, 18:28

draga cristi esti mai mult decat penibil.v-ati batut joc la timisoara de 30.000 de spectatori.nu va e rusine?

 •  11 Noiembrie 2008, 14:26

a prins curaj "porcica"! ei lasa ca mai vedem noi la sfirsitul campionatului, ca nu cred sa le mearga tot asa, cu jocuri "facute" ca la Timisoara.Pina una alta d-nul "porcea" trebuie sa va pregatiti pt un retur de campionat care va asteapta, nu pt Champions League. mai aveti pina acolo, asa ca jucati cinstit in campionat si mai vorbim in vara! Dinamo n-o sa ia campionatul!

 •  11 Noiembrie 2008, 14:23

in romania cashtigatzi cu blat, iar in europa va faceti de kkt!

Vezi toate comentariile (28)
Comentează