FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMOVISTI.RO

Mijloc de abanos

Articol de - Publicat marti, 09 decembrie 2008 00:00

Dinamo caută să-şi întărească linia mediană, iar ţinte sînt senegalezul N'Doye (FC Vaslui) şi brazilianul Gerlem (Farul)

Revenirea lui Claudiu Niculescu a fortificat atacul "cîinilor", iar şefii caută acum să aducă măcar un om în linia mediană. "Acolo sînt problemele mari. Ne trebuie un închizător, pentru că îl avem doar pe Ropotan, şi un mijlocaş ofensiv, care să poată evolua şi pe benzi", ;) zic conducătorii. Ţintele lor sînt Ousmane N'Doye (30 de ani) şi Gerlem (24 de ani).

Miza pe brazilieni
Chiar dacă n-au fost inspiraţi cînd l-au adus pe Alberto Thiago pentru postul de mijlocaş stînga, roş-albii vor să aducă tot un brazilian în bandă! Gerlem, de la Farul Constanţa, este dorit în Ştefan cel Mare, iar "cîinii" s-au interesat de preţul fotbalistului care poate evolua atît ca atacant, cît şi ca mijlocaş stînga. Pretenţiile
constănţenilor sînt în jurul a 500.000 de euro.

N'Doye e scump

Senegalezul Vasluiului este pe placul tuturor acţionarilor, dar şi al lui Cornel Dinu, şi a fost curtat şi în vară. Atunci, Adrian Porumboiu a solicitat 300.000 de euro în schimbul africanului şi afacerea a căzut. Acum, finanţatorul moldovenilor a comunicat alt preţ: 450.000 de euro. Iar negocierile stagnează, :( întrucît acţionarii dinamovişti consideră suma mult prea mare! Pentru postul de mijlocaş defensiv, "cîinii" îl au pe listă şi pe Dan Alexa.

100.000 de dolari a plătit în 2007 Farul către Estoril Praia pentru transferul lui Gerlem

7 partide a bifat Gerlem în acest sezon pentru Farul, în alte zece confruntări fiind accidentat

Dinamo caută să-şi întărească linia mediană, iar ţinte sînt senegalezul N'Doye (FC Vaslui) şi brazilianul Gerlem (Farul)

Revenirea lui Claudiu Niculescu a fortificat atacul "cîinilor", iar şefii caută acum să aducă măcar un om în linia mediană. "Acolo sînt problemele mari. Ne trebuie un închizător, pentru că îl avem doar pe Ropotan, şi un mijlocaş ofensiv, care să poată evolua şi pe benzi", ;) zic conducătorii. Ţintele lor sînt Ousmane N'Doye (30 de ani) şi Gerlem (24 de ani).

Miza pe brazilieni
Chiar dacă n-au fost inspiraţi cînd l-au adus pe Alberto Thiago pentru postul de mijlocaş stînga, roş-albii vor să aducă tot un brazilian în bandă! Gerlem, de la Farul Constanţa, este dorit în Ştefan cel Mare, iar "cîinii" s-au interesat de preţul fotbalistului care poate evolua atît ca atacant, cît şi ca mijlocaş stînga. Pretenţiile
constănţenilor sînt în jurul a 500.000 de euro.

N'Doye e scump

Senegalezul Vasluiului este pe placul tuturor acţionarilor, dar şi al lui Cornel Dinu, şi a fost curtat şi în vară. Atunci, Adrian Porumboiu a solicitat 300.000 de euro în schimbul africanului şi afacerea a căzut. Acum, finanţatorul moldovenilor a comunicat alt preţ: 450.000 de euro. Iar negocierile stagnează, :( întrucît acţionarii dinamovişti consideră suma mult prea mare! Pentru postul de mijlocaş defensiv, "cîinii" îl au pe listă şi pe Dan Alexa.

100.000 de dolari a plătit în 2007 Farul către Estoril Praia pentru transferul lui Gerlem

7 partide a bifat Gerlem în acest sezon pentru Farul, în alte zece confruntări fiind accidentat

Citește și:
Mesajul lăsat de iranieni în vestiarul din Los Angeles
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Mesajul lăsat de iranieni în vestiarul din Los Angeles
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Superliga
FCSB s-a reunit la prima oră » Numele noi și 5 absențe
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Diana Munteanu a pus un pariu de cotă 17 la Cupa Mondială: „Promit să fac asta la TV, dacă nu trece de grupe!”
Capul Verde a făcut-o din nou! Surpriză uriașă în duelul cu Uruguay » Sud-americanii riscă eliminarea de la CM 2026
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Capul Verde a făcut-o din nou! Surpriză uriașă în duelul cu Uruguay » Sud-americanii riscă eliminarea de la CM 2026
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și
Profit.ro
EXCLUSIV VIDEO Magazin închis în România cu colivă și "Veșnică Pomenire". Apare acum cel mai mare magazin de tenis & padel
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial

Elveția - Bosnia, în istoria Cupei Mondiale » Așa ceva nu s-a văzut în 96 de ani


Comentarii (6)
 •  09 Decembrie 2008, 10:05

Bourceanu frate...sau Prepelita :-)

 •  09 Decembrie 2008, 09:51

Bhei...ma lasati!Iar pomeniti de epave din astea pe aici!? Daca vreti un jucator de calitate luati-l pe Bourceanu de la Galati,merge si Alexa..dar nu va zgarciti la..tarate!

 •  09 Decembrie 2008, 09:32

cred ca gerlem ar fi un transfer reusit !

Vezi toate comentariile (6)
Comentează