FOTBAL  »  Superliga  »  CRIZĂ LA RAPID

Constantin Toma: "Nu a demisionat nimeni din conducerea clubului"

Articol de GSP - Publicat marti, 11 noiembrie 2008 00:00

Preşedintele Consiliului de Administraţie al Rapidului, Constantin Toma, a anunţat, marţi, printr-un comunicat de presă remis agenţiei NewsIn, că niciunul dintre conducătorii clubului nu a demisionat din funcţie, infirmând informaţiile apărute în cursul aceleiaşi zile.

Toma afirmă că împreună cu restul conducătorilor grupării giuleştene va continua munca şi va face tot posibilul pentru a reglementa situaţia financiară.

"Nimeni nu a demisionat şi toţi cei care fac parte din conducerea clubului depun toate eforturile ca situaţia referitoare la salariile jucătorilor să se reglementeze în cel mai scurt timp posibil", spune Toma, care îi roagă pe fotbalişti, conducerea tehnică, angajaţii clubului şi suporteri "să aibă încredere că situaţia nefericită prin care clubul Rapid trece acum se va rezolva foarte curând şi toţi membrii CA depun toate eforturile pentru soluţionarea acestor probleme".

Afirmaţiile lui Toma intră în contradicţie cu declaraţiile date marţi de Constantin Zotta, în care acesta a anunţat că şi-a înaintat demisia din CA şi din cea de director general, dar va mai rămâne la club timp de 60 de zile.

"Domnul Toma poate da un răspuns în ceea ce priveşte demisia celor din conducerea clubului. Voi mai rămâne la club timp de 60 de zile. Regret că mă despart de Rapid pentru că sunt aici de 8 ani. Am şi eu nevoie de o perioadă de pauză", a spus Zotta la GSP TV.

Constantin Toma a infirmat şi declaraţiile oferite pentru NewsIn, sub protecţia anonimatului, de un membru al CA, în care George Copos era considerat principalul vinovat pentru situaţia în care se află clubul, respingând total conţinutul articolului.

Sursa: NewsIn

Preşedintele Consiliului de Administraţie al Rapidului, Constantin Toma, a anunţat, marţi, printr-un comunicat de presă remis agenţiei NewsIn, că niciunul dintre conducătorii clubului nu a demisionat din funcţie, infirmând informaţiile apărute în cursul aceleiaşi zile.

Toma afirmă că împreună cu restul conducătorilor grupării giuleştene va continua munca şi va face tot posibilul pentru a reglementa situaţia financiară.

"Nimeni nu a demisionat şi toţi cei care fac parte din conducerea clubului depun toate eforturile ca situaţia referitoare la salariile jucătorilor să se reglementeze în cel mai scurt timp posibil", spune Toma, care îi roagă pe fotbalişti, conducerea tehnică, angajaţii clubului şi suporteri "să aibă încredere că situaţia nefericită prin care clubul Rapid trece acum se va rezolva foarte curând şi toţi membrii CA depun toate eforturile pentru soluţionarea acestor probleme".

Afirmaţiile lui Toma intră în contradicţie cu declaraţiile date marţi de Constantin Zotta, în care acesta a anunţat că şi-a înaintat demisia din CA şi din cea de director general, dar va mai rămâne la club timp de 60 de zile.

"Domnul Toma poate da un răspuns în ceea ce priveşte demisia celor din conducerea clubului. Voi mai rămâne la club timp de 60 de zile. Regret că mă despart de Rapid pentru că sunt aici de 8 ani. Am şi eu nevoie de o perioadă de pauză", a spus Zotta la GSP TV.

Constantin Toma a infirmat şi declaraţiile oferite pentru NewsIn, sub protecţia anonimatului, de un membru al CA, în care George Copos era considerat principalul vinovat pentru situaţia în care se află clubul, respingând total conţinutul articolului.

Sursa: NewsIn

Citește și:
Nota de Plata: au întors Germania pentru o calificare istorică! Final de poveste în Grupa E
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Nota de Plata: au întors Germania pentru o calificare istorică! Final de poveste în Grupa E
Vor să se bată la titlu în Superliga cu Andrei Ivan: 12.000 de euro pe lună, contract pe 3 ani
Superliga
Vor să se bată la titlu în Superliga cu Andrei Ivan: 12.000 de euro pe lună, contract pe 3 ani
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Campionate
Și-a lăsat iubitul fotbalist și se căsătorește cu ispita de la Insula Iubirii: „Felicitări, frate!”
Rușii amenință, după embargoul pus de Emil Boc: „Același scenariu o va aștepta pe România”
Gimnastica
Rușii amenință, după embargoul pus de Emil Boc: „Același scenariu o va aștepta pe România”
VIDEO Dacia Hipster, în premieră pe stradă.
Profit.ro
VIDEO Dacia Hipster, în premieră pe stradă. "Futuristă, cool, seamănă cu Duster. E pătrățoasă, dar drăguță." Decizia finală de producție, luată pe baza opiniei publicului
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (1)
 •  11 Noiembrie 2008, 18:42

mancati numa kkt toata ziua si voi si toata presa de sport romaneasca. numa atat stiti. romania locu unde nimeni nu se plictiseste

Vezi toate comentariile (1)
Comentează