FOTBAL  »  Superliga  »  TRANSFER

EXCLUSIV / Kamanan a semnat cu FC Vaslui!

Articol de GSP - Publicat luni, 12 ianuarie 2009 00:00

Fostul atacant al lui Tottenham, Strasbourg şi Maccabi Tel Aviv, Yannick Kamanan, a semnat un contract pe trei sezoane cu trupa lui Viorel Moldovan. Francezul a fost dorit şi în vară la Vaslui, însă atunci şefii galben-verzilor nu au fost de acord cu suma de transfer, 400.000 de euro.

De data aceasta, oficialii lui Maccabi Tel Aviv l-au cedat pe Kamanan pentru doar 130.000 de euro. Vîrful francez are 27 de ani, 1,86 m, şi a marcat de 15 ori în două sezoane petrecute în Israel.

Yannick Kamanan va avea la Vaslui un salariu stagional de 200.000 de euro, la care se vor adăuga şi bonusurile de performanţă.
Acesta va veni miercuri la Vaslui pentru a efectua vizita medicală, urmînd ca vineri să plece cu echipa în Portugalia, în primul stagiu de pregătire al iernii.

Mutarea a fost intermediată de fiul deputatului Nati Meir şi impresarul englez al lui Kamanan, Brian Humphreys. Tînărul Or Meir (18 ani) se află la primul transfer de cînd şi-a început activitatea de agent FIFA.

Fostul atacant al lui Tottenham, Strasbourg şi Maccabi Tel Aviv, Yannick Kamanan, a semnat un contract pe trei sezoane cu trupa lui Viorel Moldovan. Francezul a fost dorit şi în vară la Vaslui, însă atunci şefii galben-verzilor nu au fost de acord cu suma de transfer, 400.000 de euro.

De data aceasta, oficialii lui Maccabi Tel Aviv l-au cedat pe Kamanan pentru doar 130.000 de euro. Vîrful francez are 27 de ani, 1,86 m, şi a marcat de 15 ori în două sezoane petrecute în Israel.

Yannick Kamanan va avea la Vaslui un salariu stagional de 200.000 de euro, la care se vor adăuga şi bonusurile de performanţă.
Acesta va veni miercuri la Vaslui pentru a efectua vizita medicală, urmînd ca vineri să plece cu echipa în Portugalia, în primul stagiu de pregătire al iernii.

Mutarea a fost intermediată de fiul deputatului Nati Meir şi impresarul englez al lui Kamanan, Brian Humphreys. Tînărul Or Meir (18 ani) se află la primul transfer de cînd şi-a început activitatea de agent FIFA.

Citește și:
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Îl mai recunoști? Fostul mare internațional argentinian a apărut în tribune la Argentina - Austria și i-a uimit pe fani
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Meciul Franța – Irak, întrerupt din cauza unei regule americane stricte!
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Special
Cum arată casa unde a copilărit miliardarul Ion Țiriac
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Acasă la J.R. Ewing, capul răutăților din serialul Dallas: cum e în realitate ferma Southfork, locul unde s-a născut capitalismul românesc
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Profit.ro
„Permite depășirea sistematică a vitezei legale”. Prima țară din Europa care blochează sistemul Tesla FSD în Europa
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Comentariul TV clonat, femei frumoase inexistente și „Hitler” din tribuna Germaniei: AI-ul stăpânește Mondialul într-un fel sinistru! Cum a fost trucat comentariul TV: „Cine e negresa asta?”

FABULOS » De la România - Argentina, în 1994, nu s-a mai întâmplat așa ceva la un Mondial


Comentarii (21)
 •  14 Ianuarie 2009, 11:52

Toata admiratia pt Domnul Porumboiu! I-a spart pe toti din liga 1 in iarna asta cu transferurile. Flamanzii aia de la Bucuresti care cica se numesc si ei patroni au luat-o bine peste figura. Nea Adi ne faci mereu fericiti! Anu asta intram in grupele UEFA!

 •  13 Ianuarie 2009, 16:01

://www.youtube.com/watch?v=nzeJouYaLp0

 •  13 Ianuarie 2009, 15:04

Am incredere in VIOREL MOLDOVAN si cred ca afacut alegere buna cu jucatori dinafara pt.ca cei interni sint f.scumpi si plini de figuri

Vezi toate comentariile (21)
Comentează