FOTBAL  »  Superliga  »  DINAMO - FC ARGEŞ, SÎMBĂTĂ, 21.00, GSPTV

Ionuţ Badea: "Dinamo are o forţă impresionantă în atac pe propriul teren"

Articol de GSP - Publicat joi, 27 noiembrie 2008 00:00

Antrenorul lui FC Argeş, Ionuţ Badea, a declarat joi că Dinamo este o echipă valoroasă, cu o forţă impresionantă în atac, însă nu se teme de roş-albi şi doreşte ca formaţia sa să obţină cele trei puncte contra elevilor lui Mircea Rednic.

"Meciul de sîmbătă este ultimul atît pentru noi, cît şi pentru Dinamo, şi cu siguranţă va naşte ambiţii mari de ambele părţi. Am urmărit-o pe Dinamo la ultimele meciuri, pot să spun că acasă are o forţă impresionantă în atac, cu ceva probleme pe plan defensiv.

Sper să fim apţi din punct de vedere fizic, dar şi moral, pentru că ne interesează cele trei puncte în această confruntare, rămîne de văzut dacă vom şi reuşi. Nu voi face tactica pentru un jucător anume de la Dinamo, pentru că nici o echipă nu stă într-un singur jucător", a spus Ionuţ Badea în cadrul unei conferinţe de presă.

Sursa: NewsIn

Antrenorul lui FC Argeş, Ionuţ Badea, a declarat joi că Dinamo este o echipă valoroasă, cu o forţă impresionantă în atac, însă nu se teme de roş-albi şi doreşte ca formaţia sa să obţină cele trei puncte contra elevilor lui Mircea Rednic.

"Meciul de sîmbătă este ultimul atît pentru noi, cît şi pentru Dinamo, şi cu siguranţă va naşte ambiţii mari de ambele părţi. Am urmărit-o pe Dinamo la ultimele meciuri, pot să spun că acasă are o forţă impresionantă în atac, cu ceva probleme pe plan defensiv.

Sper să fim apţi din punct de vedere fizic, dar şi moral, pentru că ne interesează cele trei puncte în această confruntare, rămîne de văzut dacă vom şi reuşi. Nu voi face tactica pentru un jucător anume de la Dinamo, pentru că nici o echipă nu stă într-un singur jucător", a spus Ionuţ Badea în cadrul unei conferinţe de presă.

Sursa: NewsIn

Citește și:
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
Campionatul Mondial de Fotbal 2026
Din studioul de Mondial de la Antena 1, direct pe plajă: „Cred că merit, să îmi dea pașaportul!”
David Popovici, calificat în finala de 50 de metri liber de la Roma! Tot azi are loc finala
Altele
David Popovici, calificat în finala de 50 de metri liber de la Roma! Tot azi are loc finala
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Handbal
Elizabeth Omoregie s-a îmbrăcat în tricoul naționalei favorite de la Mondial! O are alături pe iubita handbalistă
Propagandiștii apropiați de Vladimir Putin „s-au activat” în urma scandalului de la Cluj-Napoca » Au același plan legat de România
Altele
Propagandiștii apropiați de Vladimir Putin „s-au activat” în urma scandalului de la Cluj-Napoca » Au același plan legat de România
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (1)
 •  27 Noiembrie 2008, 17:38

Dinamo e o echipa buna dar nu invincibila, s-a vazut si la Brasov dar si in alte meciuri. Arges are sansa sa si trebuie sa si-o joace cu onoare si determinare. Ar putea castiga, cum la fel de bine ar putea face egal sau pierde, orice rezultat e deschis. Are sansa sa si nu trebuie sa renuinte din start la ea! Hai FC Arges! Luptati si castigati!

Vezi toate comentariile (1)
Comentează