FOTBAL  »  Superliga  »  STEAUA - UNIREA URZICENI, LUNI ORA 20:30, ANTENA 1 ŞI GSP.RO

Marius Onofraş: "Cu Steaua ne va fi mai greu decît ne-a fost cu Dinamo!"

Articol de GSP - Publicat joi, 27 noiembrie 2008 00:00

Atacantul Unirii Urziceni a prefaţat partida contra Stelei, despre care spune că va fi un adversar extrem de dificil în ciuda formei slabe prin care trece.

 

"Nu putem acum să ne dăm seama dacă e bine sau rău că prindem Steaua într-um moment mai prost. Ştim că vom avea în faţă un adversar dificil, un nume mare în fotbalul românesc, dar sper ca revenirea lor să nu înceapă de la partida cu Unirea.

Ne aşteaptă un meci extrem de greu, mai greu decît a fost cel cu Dinamo din Ştefan cel Mare" a spus Onofraş, referindu-se apoi şi la obiectivele pe care şi le-a impus în acest sezon:

"Nu-mi propun neapărat să înscriu, vreau să mă pregătesc bine şi să fiu în vederile antrenorului. Mentalitatea la Urziceni este alta, se vrea performanţă şi asta nu face decît să ne stimuleze pe fiecare dintre noi!"

Citește și:
„Arnold” Bogdan Stelea i-a lăsat o avere fostei neveste, ca să se poată logodi cu femeia care i-a sucit mințile. Ce a urmat e incredibil
Nationala
„Arnold” Bogdan Stelea i-a lăsat o avere fostei neveste, ca să se poată logodi cu femeia care i-a sucit mințile. Ce a urmat e incredibil
Propagandiștii apropiați de Vladimir Putin „s-au activat” în urma scandalului de la Cluj-Napoca » Au același plan legat de România
Altele
Propagandiștii apropiați de Vladimir Putin „s-au activat” în urma scandalului de la Cluj-Napoca » Au același plan legat de România
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
Campionate
O jurnalistă celebră și-a chemat o prietenă și s-a dezlănțuit în Ibiza: „Am uitat de mare”
Incident șocant! Soția fostului jucător de la Dinamo, lovită cu briceagul într-un local din București! Fotbalistul a povestit totul pentru GSP: „12-13 inși ne-au atacat”
Superliga
Incident șocant! Soția fostului jucător de la Dinamo, lovită cu briceagul într-un local din București! Fotbalistul a povestit totul pentru GSP: „12-13 inși ne-au atacat”
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Profit.ro
Crește vârsta de pensionare în România, pentru femei. Modificările se vor aplica până în 2035
Flash News: cele mai importante reacții și faze video din sport

Ai o informație? Scrie-ne pe [email protected]! Gazeta își protejează întotdeauna sursele.

Cristiano Ronaldo tocmai a stabilit recordul pe care Messi nu i-l poate lua » Cel puțin nu în 2026!

Gigi Becali s-a sucit la 180°, iar „11”-le FCSB-ului suferă o modificare fundamentală!


Comentarii (12)
 •  27 Noiembrie 2008, 15:08

ONOFRAS BAIATULE ,NU-I NIMIC CA O SPUI ACUM PT CA ORICUM O STIE TOATA LUMEA. URZICENI E SI VA FI PROSTITUATA STELEI.SI AM AUZIT CA SE VA LASA SI CU PERVESIUNI

 •  27 Noiembrie 2008, 14:56

Vad p'aici o gramada de frustrati care spun ca Urziceniul va sta capra. Daca ne amintim cat a stat capra Timisoara in fata lui Dinamo, Dinamo si Rapid in fata Clujului, ar cam fi momentul sa mai aiba parte si Steaua de asa ceva, ca restul numai cu blaturi se descurca. Asa ca ... ciocul mic! Cand or fi celelalte echipe corecte atunci sa mai guitati

 •  27 Noiembrie 2008, 14:50

FRUSTRATILOR, ati mai zis voi si ca meciul cu Buzaul e aranjat ... si acolo chiar s eputea ... cu Dino Eze, Prunescu, Bicfalvi... Sa va fie rusine ! Dinamovisti fara viitor ... Sa va cereti scuze in fatza lui Dumnezeu dupa meci, caci va veti convinge ca se joaca 100% pe teren.

Vezi toate comentariile (12)
Comentează