FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  UNIREA URZICENI - GLORIA BUZĂU

Ştefan Stoica a vrut să-l păcălească pe Dan Petrescu

Articol de GSP - Publicat joi, 17 aprilie 2008 00:00

Unirea Urziceni a reuşit să învingă astăzi pe Gloria Buzău, scor 1-0, calificîndu-se astfel în finala Cupei României, acolo unde va întîlni pe CFR Cluj.

Ştefan Stoica anunţa după meciul cu Gloria Bistriţa (1-0) de luni că va juca în semifinală contra Urziceniului cu echipa secundă a buzoienilor, însă antrenorul a dorit să-i păcălească astfel pe adversari. Dintre titularii Gloriei, doar Vlaicu, Ioviţă, Andre Nunes şi Claudiu Ionescu au fost ţinuţi pentru început pe bancă, dar ultimii doi au fost introduşi la un sfert de ceas după repriza secundă.

Playtech: TRAGEDIE! Doliu URIAȘ în politica din România! A MURIT în urmă cu puțin ...

Ianis Hagi și Dennis Man, în centrul atenției la reunire » Ținute extravagante alese de „tricolori”