FOTBAL  »  AMICALE  »  VIITORUL

Ianis Hagi, primul gol de la revenire » Viitorul a remizat în amicalul cu o multiplă campioană a Elveției

Articol de GSP - Publicat joi, 18 ianuarie 2018 15:56

Viitorul a remizat în cel de-al treilea amical al iernii, scor 1-1, în fața elvețienilor de la Grasshoppers Zurich.

• Viitorul Constanța se află într-un stagiu de pregătire în Antalya în perioada 12-26 ianuarie.

Ianis Hagi (19 ani) a marcat primul gol de la revenirea în tricoul Viitorului. Mijlocașul naționalei de tineret a marcat în minutul 5, dintr-o lovitură liberă executată impecabil. Oaspeții au egalat în minutul 83, prin Nedim Bajrami, un puști de 18 ani.

Viitorul mai are un amical programat astăzi, de la ora 18:30, împotriva rușilor de la Luch Vladivostok.