FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  SFERTURI

VIDEO + FOTO Calificare chinuită » Steaua merge în semifinalele Cupei Ligii după 1-0 cu ACS Poli! Stanciu a ratat două penalty-uri

Articol de GSP - Publicat joi, 15 octombrie 2015 16:53

Steaua a cîștigat greu partida din "sferturile" Cupei Ligii cu ACS Poli, scor 1-0. Calificarea în semifinale a fost însă una chinuită

VEZI LIVETEXT

VEZI VIDEO

Deținătoarea trofeului putea deschide scorul în miuntul 27, însă Stanciu a irosit un penalty. Același Stanciu a ratat un alt penalty 5 minute mai tîrziu.

De această dată Chipciu a fost atent și a înscris. A fost practic una dintre puținele șanse ale Stelei de a înscrie.

A doua parte a jocului a fost foarte slabă, singura ocazie importantă de partea Stelei fiind în minutul 86, cînd Tîrnovan și-a bătut joc de o minge în fața porții și a trimis alături deși era nemarcat.

Steaua va întîlni Astra în semifinalele Cupei Ligii. Meciurile tur se vor juca în martie, în timp ce returul la începutul lui aprilie.

Echipele:

Steaua: Cojocaru - Papp, Varela, Toșca, Guilherme - Filip, Stanciu, Tahar - Popa, Chipciu, Mihalcea

Rezerve: Niță - Rîpă, Sulley, Breeveld, Onțel, Tîrnovan, Măcriș

ACS Poli: Kirschstein - Iordache, Scutaru, Melinte, D. Popescu - Llorente, Artean, Sarmov - Bărbuț, Elek, Goga

Rezerve: Smaranda, Curtean, Hernandez, Bocșan, RUfino, Croitoru, O. Popescu