FOTBAL  »  CUPA LIGII  »  CHIAJNA - FC BOTOŞANI

VIDEO+FOTO Chiajna n-a avut nici o emoție cu Botoșani pe care a eliminat-o din Cupa Ligii, scor 3-0

Articol de GSP - Publicat miercuri, 09 septembrie 2015 15:17

Concordia Chiajna a învins FC Botoșani în preliminariile Cupei Ligii, scor 3-0, după golurile lui Cristescu, Răducanu și Purece și s-a calificat mai departe.

Vezi aici meciul liveTEXT

Chiajna - FC Botoșani 3-0 (Cristescu 1', Răducanu 82', Purece 92') - VIDEO

Ilfovenii au deschis scorul încă din primul minut al jocului după centrarea de pe partea dreaptă a lui Bărboianu și reușita lui Cristescu din fața porții.

Golul doi a fost marcat de tînărul Răducanu, care a intrat în repriza secundă. Atacantul a primit o minge în fața porții din gheata lui Vali Lazăr și a trebuit să îndeplinească o simplă formalitate.

Scorul final a fost stabilit de Purece în minutele de prelungire la capătul unei acțiuni superbe, în care a driblat doi adversari și a finalizat fără vreo problemă.

Echipele de start:

Chiajna: Matache - Bărboianu, Sîrghi, Mamele, Bucurică - Giurgiu - Serediuc, Cristescu, Purece, Lazăr - Pena
Rezerve: Iacob, Dina, Pană, Raducanu, Ciobanu, Grădinaru

FC Botoșani: Pleșca - Patache, Miron, Plămadă, Popovici - Bordeianu, Vașvari - Ivanovici, Cabrera, Neziri - Hadnagy
Rezerve: Avram, Roman, Brata, R. Costin, Dimitrov, Rusu, Batin

Mihai Neșu, adevărul despre divorț: „Vreau să știe lumea” » S-a spus că soția l-a părăsit în urma accidentului

L-a rugat să nu joace, fiindcă are o presimțire rea, dar el a marcat în poarta Romei! Așa că a schimbat abordarea: „Hai să mai facem copii”