FOTBAL  »  CUPA ROMANIEI  »  CFR CLUJ - FC ARGEȘ 1-0

CFR CLUJ - FC ARGEȘ 1-0. Bogdan Vintilă: „O înfrângere venită pe neașteptate”

Bogdan Argeș Vintilă (51 de ani), antrenorul lui FC Argeș, a vorbit despre înfrângerea echipei sale cu CFR Cluj, scor 0-1, în sferturile de finală ale Cupei României Betano.

Articol de - Publicat joi, 06 aprilie 2023 23:16 / Actualizat joi, 06 aprilie 2023 23:41

• Sepsi - CFR Cluj este prima semifinală din Cupa Românei, pe 26 aprilie
  • Cealaltă semifinală este U Cluj - UTA Arad, pe 27 aprilie
  • Meciurile se joacă într-o singură manșă, iar finala are loc pe 24 mai

Vintilă a declarat că înfrângerea lui FC Argeș cu CFR „a venit pe neașteptate”, într-un moment în care meciul părea că merge spre prelungiri. Ardelenii au marcat în minutul 89, prin Krasniqi.

Ţepari mondiali! Liga 1 se află pe locul doi în lume, după Grecia, într-un clasament rușinos » Confirmarea a venit de la FIFA
FINANCIAR

Bogdan Argeș Vintilă, după CFR - Argeș 1-0: „A fost o înfrângere neașteptată”

„O înfrângere care a venit pe neașteptate, dintr-o întâmplare. Îmi felicit jucătorii că au respectat ce le-am cerut. CFR este o echipă redutabilă, indiferent de cine intră în teren.

Nouă ne trebuie mai multă concentrare în fața porții. Și cu CFR am avut multe situații. Încercăm să lucrăm acest aspect. Sunt convins că după ce vom reuși primul gol, vor veni mai multe”, a declarat Bogdan Argeș Vintilă despre meciul cu CFR Cluj..

Antrenorul lui FC Argeș a vorbit și despre meciul următor, în deplasare cu FC Botoșani (duminică, ora 15:30). Cu 3 zile înainte de partida din play-out, în Botoșani a nins abundent.

„Suntem pregătiți pentru deplasarea la Botoșani, să vedem dacă ajungem la timp. Trebuie să ne refacem în cel mai scurt timp”, a declarat Vintilă.

Lăcătuș, fermecat de noua vedetă a lui Hagi: „Dacă nici de el nu ne place, atunci nu știu de cine!”
FARUL
Iosif Rotariu și-a făcut calculele: „Mi-aș fi dorit doar două echipe în lupta la titlu”
DECLARAȚII

Campionul modest de la FCSB » Povestea unui fotbalist atipic din vestiarul roș-albastru: greu încercat în copilărie și salvat de soție + locuiește în zona blamată de bucureșteni

FCSB se transformă total » Planul lui Becali pentru Liga Campionilor conține și „opțiunea interzisă, din umbră”