Alte știri din fotbal
Radu Miruță, o nouă reacție cu privire la promovarea Stelei: „Ministerul nu mai acceptă ca unii să-și facă combinații pe la Steaua!”
0
Clubul din Superliga a scăpat de interdicția la transferuri, chiar înainte de startul sezonului!
3
Steaua a dat răspunsul: ce se întâmplă cu Florin Talpan » „În urmă cu aproape două săptămâni...”
14
E gata! Kennedy Boateng și-a găsit echipă, după despărțirea de Dinamo
0
Știri din fotbal internațional
Maghiarii sunt siderați! Cu doi români pe teren, campioana Ungariei a fost eliminată din primul tur preliminar de Liga Campionilor
0
Franța - Spania, bătălie epică pentru finala Campionatului Mondial » Lovitură liberă periculoasă
11
Posibil transfer-șoc în plin Mondial! Harry Kane poate pleca de la Bayern fără acordul bavarezilor
0
Fabrizio Romano a anunțat: PSG transferă titularul de la Mondial » Revine după 10 ani
0
Lifestyle
Apariția din loja Simonei Halep care i-a frapat pe englezi: „Și-a lăsat mască fanii”
8
Ce mănâncă Shakira la 49 de ani » Antrenoarea ei de fitness i-a dezvăluit secretele
1
Abia s-a despărțit de iubita influencer și Barcelona vrea să-l vândă acum dintr-un motiv stânjenitor
1
Internaționalul şi-a oficializat relaţia cu Zoe! Escapadă în Turcia
1
Motivare cu explicații bizare în procesul „puciști” versus PNL. Instanța ...
Libertatea
Atac spectaculos în Marea Neagră. Ucrainenii au scufundat nava rusă ...
Adevărul
Românca angajată ca specialist la PSG, dezvăluiri de impact din ...
GSP SPECIAL
Nicușor Dan, noi detalii despre negocierile cu partidele pentru a trece de ...
Libertatea
E totuși de apreciat gestul suporterilor. Denumirea de suporter cred ca înseamnă ceva mai mult decât sa participi fizic la un meci, sa cânți sau sa îți încurajezi echipa. Contează mult sa îți aduci contribuția dpv material. Evident nu trebuie exclusa participarea integrala și consistenta a patronatului. Chiar nu înțeleg oamenii de afaceri din București care nu se implica la Dinamo. E atât de greu sa pui 10 milioane pe an și sa asiguri o continuitate?
Un mare "fis". De unde sa scoata suporterii milioane de euro, necesare salariilor, platii arenei etc ?. Desi FRF face chestii ilegale pentru a mentine licenta clubului Dinamo, ( datorii la ANAF, la salariati etc),veti constata ca , doar suporterii, nu pot intretine un club, in Romania. In loc ca GSP sa faca analize coerente , bazate pe realitati si pragmatism, vine cu articole aiuristice de tipul : "Anunțul uriaș al „câinilor”: „50.000 de suporteri în Cupă cu FCSB”. In primul rand Dinamo nu are atatia suporteri, apoi, nu e sigur ca se va juca cu spectatori, ..in fine nu se rezolva esenta .....finantarea pe termen lung a clubului. pe Dinamo au ajuns-o , din urma ...blestemele celor pe care i-a furat si umilit de la infiintare, incoace.
Degeaba daca nu sunteti la stadion e fix pix FORTA STEAUA
Ai dreptate. Insa nu este o solutie pe termen lung. Daca ar lista Dinamo la bursa ar fi altceva. Fiecare ar cumpara actiuni si ar deveni micro-actionari. Astfel s-ar face mult mai multi bani decat cu programul DaSiMie, unde cei care dau raman cu gloria si false sperante pt mai bine.
Alt prostalau cu mintea pe craci...bai bostanule, pai in anii 80 un astfel de meci era un eveniment national la care se imbulzea lumea, nu poti compara situatia de acum cu noaptea din anii 80.
50.000 putin, foarte putin " dragi " câini cu milițieni ! Prin 1985 la un cuplaj pe 23 August au fost vreo 100.000 de spectatori, aia asistenta ! Dar ce cuplaj: Rapid-Steaua 0-2 si Dinamo-Sportul 1-2 ! Sigur este bine ca vând de 50.000 de euroi ca sa-i bage in buzunarele lu' negoiță ca deh, inima zburdalnică si are si el nevoie de bani ! Multe sucesuri dinamuuuu in B ca de liga 1 n-aveti nici măcar mărunțiș !
Meciurile cu FCSB sunt, mereu, un bun prilej de relansare pentru Dinamo! Bat si ei pe cei mai slabi ca ei!!
Stai jos ca esti prost si nu înțelegi nimic ! Problema este ca sunt 10 sau 50000 sau un bulion de " spectatori " tot aia este ca tot nu poate sa vina nimeni ! Dar daca prostu-i prost si nu înțelege ca tot " spectacolul " se referă numai la pomana, in speranta supraviețuirii " pan' la toamnă " vorba cântecului
Ce nu înțeleg tălâmbii este ca puteau sa "vândă " si 200000 de bilete " virtuale " daca era s-o facă de-o pomană pentru finantarea lu' negoita ! Pai sigur ca-n '85 nu erau 100000 de dinamoviști pentru ca majoritatea erau de la Steaua
echipa virtuala, galerie virtuala....este in pericol recordul de spectatori de pe arena narionala.......nu am nici o vesta de care pomenea unul pe aici....
Conectează-te la contul tău pentru a adăuga comentarii.